Tërmet gjatë natës në Gjirokastër – TV KLAN

Tërmet gjatë natës në Gjirokastër

Lëkundjet me magnitudë 3.3 në verilindje të qytetit

Një lëkundje tërmeti është ndjerë në orët e para të mëngjesit të sotëm në Gjirokastër.

Instituti i Gjeoshkencave raportoi se ka regjistruar një goditje tërmeti në orën 02:58 minuta me epiqendër 10 kilometra larg Gjirokastrës.

Sipas IGJEUM, tërmeti ka qenë me magnitudë 3.3 dhe me thellësi 3 km. Nga lëkundjet nuk raportohen dëme materiale.

Tv Klan

Kategori
AktualitetTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione