Tërmet gjatë natës në Shqipëri

Foto ilustruese


Tërmet gjatë natës në Shqipëri

08:15 08/06/2020

Lëkundje tërmeti janë ndjerë orët e para të së hënës në Shqipëri.

Sipas qendrës Europiane-Mesdhetare të Sizmologjisë bëhet fjalë për një tërmet me magnitudë 3.6.

Epiqendra e lëkundjeve ishte 28 kilometra në veriperëndim të Tiranës dhe 9 kilometra larg Mamurrasit në një thellësi prej 2 kilometrash.

Kanë qenë të shumtë qytetarët që i kanë ndjerë lëkundjet e tokës edhe pse ndodhën rreth orës 02:00 të mëngjesit.

“Është ndjerë shumë”, shkruante një komentues nga Thumana, vetëm 6 kilometra larg epiqendrës, në faqen e qendrës sizmologjike.

“Ishte shumë i fuqishëm”, shkruante një tjetër.

Lëkundjet janë ndjerë edhe në kryeqytet./tvklan.alTë ngjashme