Tërmet i fortë në GreqiTërmet i fortë në Greqi

15:27 02/05/2020

Lëkundje të forta tërmeti janë regjistruar pasditen e sotme në Greqinë fqinje.

Sipas Qendrës Europiane të Sizmologjisë, tërmeti ka qenë me magnitudë 6.5, 40 km i thellë dhe me epiqendër në Kretë.

Referuar mediave vendase, deri më tani nuk raportohet për dëme materiale e as në njerëz. /tvklan.al   
Të ngjashme