Tërmet i fortë në Veri të vendit

Tërmet i fortë në Veri të vendit

17:50 12/08/2019

Një tërmet i fortë është ndjerë pasditen e kësaj të hëne në veri të vendit.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 4.4 të shkallës Rihter dhe epiqendra ka qenë 18 km nga Fushë-Arrëzi, sipas të dhënave të IGJEUM.

Gjithashtu lëkundjet e tërmetit janë ndjerë dhe në kryeqytet. Nga lëkundjet sizmike nuk pati të lënduar dhe as dëme materiale /tvklan.al

Të ngjashme
UKT