Tërmet i fuqishëm në Mal të Zi, tronditet edhe veriu i Shqipërisë

Tërmet i fuqishëm në Mal të Zi, tronditet edhe veriu i Shqipërisë

14:56 13/11/2018

Një tërmet i fortë ka rënë në Mal të Zi ditën e sotme, duke shkaktuar panik te banorët. Tërmeti ka qenë me magnitudë 5.1  në një thellësi prej 2 kilometra nën tokë.

Lëkundjet e forta janë ndier edhe në qytetet veriore të Shqipërisë. Nga tërmeti nuk ka persona të lënduar dhe as raportime për dëme materiale. /

tvklan.al

Të ngjashme
UKT