Një tërmet i shkallës 3.7 ballë u regjistrua në orën 3.30 të së premtes në jug të Kretës.

Epiqendra e tij vlerësohet në 37 kilometra në jugperëndim të Ierapetra.

Mësohet se nuk ka dëme në materiale dhe as persona të lënduar.

/tvklan.al