Tërmetet, reagon Presidenti

Tërmetet, reagon Presidenti

16:58 21/09/2019

Presidenti i Republikës Ilir Meta shpreh keqardhjen për tërmetin që ka tronditur vendin tonë, e në veçanti Qarkun e Durrësit dhe Tiranës.

Në një reagim nga të zëdhënësit të tij, kreu i shtetit thotë se shpreson për sa më pak dëme dhe pasoja, ndërkohë që thotë se është i rëndësishëm monitorimi i situatës në vazhdimësi dhe informimi i qytetarëve nga strukturat përgjegjëse shtetërore.

Presidenti Meta thotë se po e ndjek situatën me vëmendje dhe shqetësim./tvklan.al

LAJMET
Të ngjashme
KPT
KPT
UKT