Tërmeti i fuqishëm në Haiti shemb ndërtesat, njerëzit dalin në rrugë nga frika (Video)


Tërmeti i fuqishëm në Haiti shemb ndërtesat, njerëzit dalin në rrugë nga frika (Video)

15:38 14/08/2021

Bregu i Haitit është goditur nga një tërmet me magnitudë prej 7.2 ballë. Epiqendra e tërmetit ndodhet 12 kilometra në verilindje të  Saint-Louis du Sud.

Njerëzit në kryeqytetin Port-au-Prince ndjenë tronditjen e fortë dhe u dyndën drejt rrugëve të frikësuar. Lëkundjet e forta kanë shkaktuar shembjen e disa ndërtesave/tvklan.al

Të ngjashme