Tërmeti me magnitudë 7.5 godet Rusinë

Tërmeti me magnitudë 7.5 godet Rusinë

10:14 25/03/2020

Një tërmet i fuqishëm ka goditur mëngjesin e sotëm Rusinë, në orën 02:49, me një magnitudë 7.5 të shkallës Rihter.

Epiqendra e lëkundjes është regjistruar në jug-lindje të Severo-Kurilsk me thellësi 56.7 km.

Sipas mediave vendase lëkundjet janë ndjerë në të gjithë rajonin ndërsa paniku ka përfshirë qytetarët që kanë nxituar të lenë banesat.

Deri më tani nuk raportohet për viktima apo për dëme materiale.

Bregdeti lindor i Rusisë dhe Japonisë është një nga zonat më aktive sizmike, të njohur ndryshe si Unaza e Zjarrit Paqësor. /tvklan.al
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi