Teuta eliminohet nga Europa League


Teuta eliminohet nga Europa League

19:57 17/09/2020

Granada fiton 4-0 në “Niko Dovana

Teuta u mposht me rezultatin e thellë 0-4 nga Granada në ndeshjen e turit të dytë të Europa League.

Skuadra spanjolle ishte favorite dhe e tregoi këtë që në fillim të takimit, duke kaluar në avantazh që në minutën e pestë.

Pjesa e parë përfundoi 3-0 ndërsa goli i katërt u shënua që në nisje të pjesës së dytë. Ndërkaq Laçi po luan në këto momente kundër Apoel Ber Sheva.

Në Elbasan Arena rezultati i ndeshjes është… Në orën 20:00, do të nisë përballja mes Kukësit dhe Volfsburg që do të luhet në “Air Albania”.

Tv KlanTë ngjashme