Tirana përballë Young Boys

Shorti

Tirana përballë Young Boys

14:23 18/09/2020

Europa League, hidhet shorti i Play Off

Në Play Off të Europa League, Tirana do të përballet me Yang Boys të Zvicrës. Ndeshja do të zhvillohet në Wankdorf Stadium të Bernës më 1 Tetor. Shorti i hedhur në Nyon të zvicrës përcaktoi këtë sfidë si të parën e Play Off.

Skuadra e Emanuel Egbo do të duhet të përgatitet mirë për këtë takim që nëse nuk nxjerr fitues në 90 minutat e kohës së rregullt do të shkojë në kohën shtesë dhe tek penalltitë nëse do të jetë e nevojshme.

Bardheblutë duhet të përgatiten për të gjithë skenaret e mundshme.

Tirana duhet të luajë edhe kundër fatit pasi Young Boys janë skuadra kampione e Zvicrës dhe luajnë në fushën e tyre, ndonëse pa tifozë.

Tirana e kaloi me sukses turin e parë të kualifikueseve të Champions League pasi fitoi 2-0 në fushën e Dinamo Tbilisit.

Ndaj Crvena Zvezda në Air Albania pësuan në minutën e 61’, por fati i buzëqeshi duke u përzgjedhur nga UEFA për të kaluar direkt në Play Off të Europa League.

Nëse arrin të fitojë ndaj Young Boys, bardheblutë do të sigurojnë grupet e këtij kompeticioni.

Tv KlanTë ngjashme