Tjetër tërmet me magnitudë 4.8

Tjetër tërmet me magnitudë 4.8

00:14 22/09/2019

Lëkundje të tjera tërmeti me magnitudë 4.8 janë ndjerë në orën 00:07 në vend.

Epiqendra e tërmetit ishte sërish në Detin Adriatik, 30 kilometra nga Tirana, 4 kilometra nga Durrësi dhe 9 kilometra nga Shijaku. Thellësia e tij ishte 10 kilometra.

Prej orës 16:04 të së shtunës, kur vendi u godit nga një tërmet me magnitudë 5.6, lëkundjet sizmike kanë qenë të vazhdueshme.

Tërmeti i parë u pasua nga lëkundje 5.2 ballë, ndërsa ky i pak momenteve më parë ishte i treti më i forti.

Lëkundje e tjera kanë qenë me magnitudë 3-3.4./tvklan.al

LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori