Tottenham merr kreun e Premier LeagueTottenham merr kreun e Premier League

23:51 21/11/2020

Fiton 2-0 takimin ndaj Manchester City

Tottenhami i Mourinhos u ngjit në krye të Premier Ligës. Fitorja 2-0 ndaj Manchester Cityt i dha vendin e parë dhe suksesin ndaj Pep Guardiolës, kundërshtar edhe në Spanjë.

Tottenhami duhet të presë edhe rezultatit e takimit Leicester-Liverpool që do të luhet të dielën për të parë nëse do të ruajë kryesimin për javën e nëntë.

Më herët të shtunën Chelsea i mundi 2-0 New Castle.

Tv Klan
Të ngjashme