Tragjedia në liqenin e Banjës ku humbën jetën babai me dy djemtë dhe kushëriri i tyre ka tronditur banorët në fshatin Cingar aty ku banonin viktimat. Një prej tyre është shprehur se me këtë ngjarje është mbyllur dera e një familjeje.

“Ngjarje e rëndë shumë është. Krim është. U mbyll dera e një familjeje, tjetri një çun pati. Merreshin me bujqësi”, u shpreh banori.Një tjetër tha se liqeni nuk është për t’u larë. Ai kërkoi nga shteti që të bëjë kufizime që të mos ndodhin raste të tjera. Sipas këtij banori, kjo nuk është hera e parë që tragjedi të tilla ndodhin në liqen.

“Jam shokuar kur e kam dëgjuar dhe e njoh mirë kush është. Banja për t’u larë nuk është. Shteti të bëjë kufizime, asgjë më tepër. Të paktën mos të ndodhin gjëra të tjera më sepse kanë ndodhur shumë në këtë pjesë liqeni”, tha një banor.

Nga ngjarja tragjike pasditen e premtes në Gramsh humbën jetën Arben Zogu, rreth 46 vjeç, dy djemtë e tij, Rubens Zogu 19 vjeç dhe Esti Zogu 14 vjeç, si dhe kushëriri i tyre Melis Zogu, 20 vjeç./tvklan.al