Transportonin refugjatë ilegalë, arrestohen 2 persona dhe shpallet në kërkim 1 tjetër


Transportonin refugjatë ilegalë, arrestohen 2 persona dhe shpallet në kërkim 1 tjetër

09:32 17/07/2020

Dy persona janë arrestuar dhe një tjetër është shpallur në kërkim pasi transportonin emigrantë të paligjshëm.

Dy të arrestuarit janë K.P. 26 vjeç dhe B.B. 24 vjeç të dy nga Tirana, kurse në kërkim është 27-vjeçari me iniciale K.Gj. nga Rrësheni.

Këta persona u konstatuan në aksin rrugor Maliq-Lozhan me dy automjete duke transportuar 8 emigrantë të paligjshëm nga vendet e Lindjes së Mesme. Refugjatët do të dërgoheshin në Tiranë kundrejt shpërblimit monetar.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Korçës për veprat penale “Ndihma për kalim të paligjshëm të kufijve, kryer në bashkëpunim” dhe “Mosbindja ndaj urdhrit të punonjësit të policisë së rendit publik”. /tvklan.al
Të ngjashme