Trump dhe Kim Jong Un do të takohen së shpejti

Trump dhe Kim Jong Un do të takohen së shpejti

15:26 08/10/2018

Donald Trump dhe Kim Jong-un do të zhvillojnë së shpejti një takim të dytë.

Këtë e konfirmoi sekretari amerikan i shtetit, Mike Pompeo pas takimit me udhëheqësin koreanoverior në Penian.

Pompeo tha se data e saktë e takimit është ende duke u diskutuar, por takimi do të zhvillohet sa më shpejt të jetë e mundur.

Trump u takua me Kim Jong Unin më 12 Qershor, teksa Koreja e Veriut i ka qëndruar zotimit për të pezulluar provat bërthamore e raketore.

Tv Klan

Të ngjashme
UKT