Trump-Merkelit: Kemi diçka të përbashkët, të dyve na ka përgjuar ObamaTrump-Merkelit: Kemi diçka të përbashkët, të dyve na ka përgjuar Obama

20:05 17/03/2017

Presidenti Donald Trump u qëndruar hamëndësimeve se përgjohej nga Barak Obama, duke i thënë Kancelares gjermane Angela Merkel mysafires në Shtëpinë e Bardhë ”Të paktën kemi diçka të përbashkët “.

Trump dhe Merkel kanë diskutuar çështje të rëndësishme, duke përfshirë NATO-n dhe tregtinë në Shtëpinë e Bardhë.

Vizita ishte planifikuar për të martën, por u desh të shtyhej për shkak të një stuhie./tvklan.alTë ngjashme