Turi i fundit i Elton John

Posta

Turi i fundit i Elton John

16:20 12/09/2018

50 vite karrierë, me performancë nga çdo cep i globit, Elton John ka nisur turin e fundit me të cilën do të përmbyllë jetën e tij artistike.

71-vjeçari zgjodhi ta niste këtë tur me një spektakël në Pennsylvani, i cili zgjati tre orë, u performuan 23 këngë, me vetëm pesë minuta pushim dhe pa të ftuar special.

Ikona e muzikës pop u shpreh në lajmërimin e këtij turi se plani i tij ishte të sillte në këto koncerte të fundit pasionin dhe kreativitetin që kanë argëtuar fansat e tij për dekada.

Turi i cili është quajtur “Farewell Yellow Brick Road” do të mbahet në 5 kontinente dhe do të vijojë deri në Shtator të vitit 2019.

Elton John numëron më shumë se 300 milionë albume të shitura në rang botëror.

Tv Klan


Reklama
Grupi
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
Grupi
UKT