Bayern Munich ka pësuar një humbje poshtëruese në javën e 14-të të Bundesligës gjermane.

Bavarezët janë mundur 5-1 nga Eintrachti i Frankfurtit. Vendasit shënuan tre herë në pjesën e parë me Marmoush, Dina Ebimbe dhe Larsson, para se Kimmich të ngushtonte diferencën në 3-1.

Sërish në pjesën e dytë Dina Ebimbe dhe Knauff shënuan për 5-1, duke bërë që Bayern të turpërohej në udhëtim dhe të humbiste mundësinë për t’iu afruar kryesuesve të Leverkusen.

Klan News