Tusk viziton sot Tiranën

Tusk viziton sot Tiranën

11:24 17/09/2019

Takim me Kryeministrin Rama për negociatat

Presidenti në largim i Këshillit Europian viziton sot Tiranën. Zyrtari i lartë europian do të qëndrojë për disa orë në kryeqytetin shqiptar ku do të ketë një takim me Kryeministrin Edi Rama dhe krerët më të lartë të shtetit.

Vizita e Tusk në Tiranë vjen një muaj nga vendimi i Këshillit Evropian për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian.

Vendimi për hapjen e negociatave të Bashkimit Europian me Shqipërinë merret nga krerët e 28 vendeve që mblidhen më 18 Tetor në Bruksel.

Tv Klan


Delta
LAJMET

Të ngjashme

KPT
KPT
UKT
UKT
Doktori