U kapën pa maskë në rrugë, gjobiten 701 qytetarëU kapën pa maskë në rrugë, gjobiten 701 qytetarë

17:23 19/10/2020

Policia e Shtetit në 24 orët e fundit ka gjobitur me 3000 Lekë të rinj 701 qytetarë të cilët janë kapur duke lëvizur ma maskë.

Ndërkohë policia bën me dije se janë shoqëruar në komisariate  në të gjithë vendin, 9 shtetas, të cilët pasi kanë paraqitur dokumentin e identifikimit janë ndëshkuar me masën administrative 3000 lekë dhe janë lënë të lirë.

Ndërkohë, gjatë ditëve të fundit, nga ana e shërbimeve të Policisë Rrugore në të gjithë vendin janë vendosur 564 masa administrative me masë 3.000 lekë secila, për pasagjerë të cilët nuk kishin lidhje familjare me drejtuesit e mjeteve private dhe ishin pa maska mbrojtëse në mjet, si dhe për pasagjerë pa maska mbrojtëse në mjetet e transportit publik”, njoftohet më tej.

Policia e Shtetit ka rritur prezencën e shërbimeve të Policisë me uniformë dhe të punonjësve të Policisë Kriminale në territor, të cilët vijojnë patrullimet dhe kontrollet në të gjithë vendin./tvklan.al
Të ngjashme