Usain Bolt edhe golashënues – TV KLAN

Usain Bolt edhe golashënues

Realizon dy herë në Australi

Më në fund ia doli. Tashmë mund të quhet një futbollist profesionist më të gjitha atributet. Pas shumë rasteve dhe një pune të madhe, Usain Bolt shënoi golin e parë për skuadrën e tij australiane Central Coast Mariners gjatë një ndeshjeje miqësore.

Ai madje festoi ashtu si zakonisht, në një garë shpejtësie në atletikë.

Xhamajkani nuk e la me kaq. Duke përfituar nga një keqkuptim i mbrojtjes kundërshtare ai realizoi edhe golin e dytë me portë bosh.

Pas kësaj dopiete, Bolt ka të drejtën të kërkojë një kontratë të rregullt nga klubi australian.

Tv Klan

Kategori
SportTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*