Uzuni drejt titullit kampion në HungariUzuni drejt titullit kampion në Hungari

13:35 08/02/2021

Shënon në fitoren ndaj një rivali direkt

Ferencvaros hodhi një hap të rëndësishëm drejt konfirmimit kampion i Hungarisë me fitoren 2 – 0 Fehervar e vlefshme për javën e 20.

Myrto Uzuni ishte lideri ekipit në suksesin ndaj një rivali direkt për titullin, madje mediat vendase e quajnë çështjen e mbyllur. Sulmuesi shqiptar realizoi në minutën e 11’. Goli i pestë radhazi për Uzunin dhe i shtati në këtë kampionat.

Myrto Uzuni u ambientua menjëherë me skuadrën e njohur nga Budapesti, duke u kthyer një titullar i padiskutueshëm. Ferencvaros është 16 pikë i shkëputur nga ndjekësit më të afërt Puskas Akademia dhe Fehervar.

Tv KlanTë ngjashme