Të shtënat me armë në veri të Kosovës vijojnë. Grupet kriminale janë vendosur në një objekt kulti në Leposaviq dhe hapin zjarr me armë të rënda ndaj Policisë së Kosovës.

Kamera e Tv Klan ndodhet pranë vendit ku mbeti i vrarë efektivi i Policisë së Kosovës dhe u plagos një tjetër.

Në pamje dëgjohen të shtënat me armë.

Forca të shumta të Policisë së Kosovës por dhe të EULEX ndodhen në veri të vendit.

/tvklan.al