Vdekja e Major Tanushit/ Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet

Vdekja e Major Tanushit/ Ambasada amerikane shpreh ngushëllimet

09:44 14/05/2019

Ambasada amerikane ka reaguar për vdekjen e Major Klodian Tanushit si pasojë e shpërthimit të minës në Letoni, ku humbi jetën edhe nëntetarja Zarife Hasani.

“Shtetet e Bashkuara shprehin ngushëllimet më të thella për familjen dhe miqtë e Majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni. Iu bashkohemi qytetarëve shqiptarë në nderimin e sakrificës së tij dhe në vajtimin për humbjen e tij”

, thuhet në reagim.

Trupi i pajetë i majorit Tanushit,pritet të vijë mesditën e së mërkurës në Shqipëri. Ndërkohë homazhet në nder të tij do të zhvillohen ditën e enjte.

/tvklan.al

Të ngjashme