Veliaj inspekton punimet në shkollën “26 Mars” në KavajëVeliaj inspekton punimet në shkollën “26 Mars” në Kavajë

19:00 21/11/2020

Veliaj: Rindërtimi ka ecur më mirë edhe se në Itali

Drejtuesi i fushatës zgjedhore për Partinë Socialiste në Qarkun e Tiranës, Erion Veliaj, ishte sot në Kavajë, ku pa nga afër punën për rindërtimin e shkollës” 26 Marsi”.

Kryebashkiaku i Tiranës tha se vendit i duhen njerëz që janë në shërbim të qytetarëve

Veliaj u shpreh se puna për e rindërtimin pas tërmetit në Shqipëri, ka ecur më shpejt edhe se në Itali.

Shkolla 26 Marsi në Kavajë do të ketë 627 nxënës dhe përfundon vitin e ardhshëm.

Tv Klan
Të ngjashme