Vendimi më i rëndë i jetës…. – TV KLAN

Vendimi më i rëndë i jetës….

Duhej të ishte dita më e lumtur e jetës së tij, por Frederick Connie duhej të bënte një zgjedhje të pamundur.

Një baba është shkatërruar, pasi mjekët e vunë përpara një zgjedhje shumë të vështirë. Mes gruas dhe vajzës ai duhet të zgjidhte njërën.

Gruaja e tij, Keyvonne Connie kishte shkuar në punë herët dhe filloi të kishte hemorragji shumë pranë banesës së tyre në Littleton të Kolorados.

Edhe pse shkuan menjëherë në spital, mjekët i thanë Frederikut se ai duhet të vendoste mes shpëtimit të gruas ose vajzës së tij.

Connie ju nënshtrua menjëherë një operacioni, por mjekët thanë se ata mund të shpëtonin ose atë, ose foshnjën.

Frederiku zgjodhi atë që mendonte se gruaja e tij do të donte që ai të bënte. Në të njëjtën ditë kur ai e mirëpriti vajzën e tij të vogël në botë, humbi dashurinë e jetës së tij.

“Unë jam i lumtur që kam marrë këtë vendim, sepse në fund nëse Keyvonne ndoshta do të kishte mbijetuar, ajo do të më kishte urryer gjatë gjithë jetës”, tha ai./tvklan.al

 

Kategori
BotaTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*