Vendimi për Dajtin, reagon ambasadori i BE – TV KLAN

Vendimi për Dajtin, reagon ambasadori i BE

“Reagim urgjent nga KLGJ dhe Prokurori i Përgjithshëm”

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit për Dritan Dajtin, ka reaguar për herë të parë edhe Ambasadori i Bashkimit Europian në Shqipëri, Luigi Soreca.

“Vendimi i Gjykatës së Apelit për uljen e dënimit të të pandehurit Dritan Dajti, të dënuar për vrasjen e 4 oficerëve të policisë, kërkon një reagim urgjent nga ana e KLGJ dhe Prokurorit të Përgjithshëm”, shkruan Soreca në Twitter.

Ambasadori i BE shton se reforma është e pakthyeshme dhe se do të shtrihet në të gjitha nivelet e juridiksionit.

Tv Klan

Kategori
AktualitetTe funditTë gjitha
0 Komente

Përgjigju

*

*

Emisione