Vetëm 21-vjeçe dhe pa probleme të tjera shëndetësore
Vetëm 21-vjeçe dhe pa probleme të tjera shëndetësore

14:08 26/03/2020

E reja nga Anglia humb jetën nga koronavirusi

Një 21-vjeçare, e cila nuk kishte probleme të tjera shëndetësore, humbi jetën pasi ishte prekur nga koronavirusi.

Chloe Middleton, nga Buckinghamshire i Anglisë, vdiq javën e shkuar.

Familjarët e saj u bënë apel njerëzve që të mbrojnë veten, duke thënë “ju lutemi ndiqni rregullat e vendosura nga qeveria”.

Numri i viktimave nga koronavirusi në Britaninë e Madhe ka shkuar në 465, ndërsa të infektuarit janë 9,500./tvklan.al

Të ngjashme