Vetëm një person i infektuar me Covid

Vetëm një person i infektuar me Covid

18:30 04/02/2023

Ministria e Shëndetësisë dhe Mbrojtes Sociale thotë në 24 orët e fundit janë kryer 336 testime, nga të cilat 1 qytetar ka rezultuar pozitiv me COVID19 në Bashkinë Tiranë.

Janë 112 qytetarë aktivë me Covid-19 në të gjithë vendin. Aktualisht në Spitalin Infektiv po merr trajtim 1 pacient. Në 24 orët e fundit nuk ka asnjë humbje jete me SarsCov2.

Janë shëruar 19 qytetarë gjatë 24 orëve të fundit, duke e çuar numrin e të shëruarve në 329,562 që nga fillimi i epidemisë./tvklan.alTë ngjashme