Instalacion me të burgosur është vendosur në bulevardin përpara Kryeministrisë, ku zhvillohet protesta e opozitës.

Të rinjtë demokratë kanë vendosura manekina si të burgosur, duke imituar Kryeministrin Edi Rama, Moisi Habilajn, Lulzim Berishën, Mark Frrokun, Saimir Tahirin, Elvis Rroshin, Kelmend Balilin, Durim Kecin, Arben Frrokun dhe Emiljano Shullazin.

Partia Demokratike akuzon Ramën dhe ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri si të lidhur me personazhe të botës së krimit.

Një nga sloganet e protestës së opozitës është “banditët në burg, jo në qeveri”. /

tvklan.al