Një moment tronditës është kapur nga kamerat e sigurisë ku një grup djemsh të maskuar dhe të armatosur me sëpatë, çekiç dhe armë kanë hyrë në një shtëpi në Sidnei.

Policia pretendon se ky grup kriminelësh kanë hyrë në shtëpi ditën e enjte në orën 1 të natës.

Të shtatë djemtë kanë hyrë në shtëpi dhe kanë kërcënuar banorët, para se të godisnin një 18-vjeçar në stomak. Ai mori ndihmën e shpejtë nga mjekët në vendin e ngjarjes dhe më pas u dërgua me urgjencë në spital në gjendje të rëndë së bashku me një person tjetër të cilin e plagosën në oborrin e shtëpisë me çekiç.

Banda kriminale vodhi gjashtë telefona celularë, ka deklaruar policia. Policia ishte në kërkim të këtyre djemve me makina patrullimi dhe me helikopterë, por nuk i kanë gjetur. Ata i bënë thirje publikut që t’i ndihmojnë nëse kanë informacione. /tvklan.al