Me një stil aspak të zakonshëm Filloreta Raçi vjen gjithnjë para publikut si uragan që s’di të ndalet. Suksesi i saj më i fundit ishte “Kënga Magjike” ku ajo mori pjesë me hitin “Zhurmë”, një këngë që bëri shumë zhurmë tek bubliku dhe u vlerësua me dy çmime.

E këndshme dhe plot humor, Fifi ka arritur të rrëmbejë zemrat e fansave me muzikën që ajo bën. Ajo është morta e madhe e Yllkës, Edonës dhe Edit. Por, ishte pikërisht Edona ajo që përmes një videomesazhi surprizë në emisionin “Kush vjen për drekë” përloti këngëtaren.

“Ti për mua nuk je vetëm motër, më ke bërë shumë krenare mua dhe gjithë familjen me arritjet e tua. Ne të duam shumë dhe ndjejmë mungesën tënde, por t’i po ndjek ëndrën tënde dhe ia ke dalë ta bësh realitet”

, tha motra e këngëtares.

Ndërkohë pas mesazhit Fifi e përlotur tha:

“Ata janë njerëzit që bëjnë gjithçka për mua, edhe kur nuk kanë mundësi. Unë jam në gjendje të sakrifikoj veten për prindërit e mi, motrat dhe vëllain

“.

/tvklan.al