Një aksident ka ndodhur në Lezhë. Një makinë tip “Toyota Yaris” ka përfunduar brenda një dyqani.


Sipas asaj që ka njoftuar policia makina drejtohej nga një femër, e cila dyshohet se ka humbur kontrollin e mjetit duke u futur brenda dyqanit me dyshekë.

“Rreth orës 17:20, në afërsi të vendit të quajtur “Ura e Cenit”, shtetasja E. B., 28 vjeçe, banuese në Lezhë, ka humbur kontrollin mbi drejtimin e automjetit, i cili për pasojë ka dalë nga rruga duke u futur në ambientet e një dyqani”, njoftuan uniformat blu.

Nga kjo ngjarje nuk ka persona të lënduar. Fatmirësisht në momentin që shoferja ka humbur kontrollin nuk ka patur kalimtarë në rrugë dhe pronari i dyqanit nuk ka qenë jashtë.

Nga përplasja janë dëmtuar qepenat e dyqanit dhe një pjesë e murit të një furre buke aty pranë. Ndërkohë policia po vijon hetimet për të zbuluar shkaqet dhe rrethanat e plota të kësaj ngjarje./tvklan.al