Lulzim Basha, deputetët e PD dhe aleatët dolën nga selia e PD për t’iu bashkuan turmës së protestuesve në bulevardin “Dëshmorët e Kombit” përpara godinës së Kryeministrisë.

Këto janë pamjet kur lideri i demokratëve përshkon në këmbë rrugën nga selia blu drejt bulevardit. Basha shoqërohej edhe nga bashkëshortja e tij, e cila merr pjesë në protestën e opozitës.

Policia ka dhënë leje për protestën e opozitës nga ora 12:00 deri në orën 16:00. Rreth 1500 efektivë janë angazhuar për të garantuar rendin dhe sigurinë.

/tvklan.al