Video/ Përfshihet nga zjarri një nga ndërtesat më të larta në botë

Video/ Përfshihet nga zjarri një nga ndërtesat më të larta në botë

08:51 04/08/2017

Një kullë gjigante është përfshirë nga flakët në Dubai, në Emiratet e Bashkuara Arabe. Kjo është hera e dytë që kulla  336.804 metra e lartë përfshihet nga flakët brenda dy viteve.

Autoritetet thanë se zjarrfikësit evakuan me sukses banorët në ndërtesë dhe zjarri u vu nën kontroll.

Nuk është e qartë se çfarë e shkaktoi zjarrin në një nga ndërtesat më të larta të botës.

Asnjë lëndim nuk është raportuar lidhur me incidentin e zjarrit të Torch Tower”

, u shpreh një nga zyrtarët e qeverisë raportojnë mediat në Dubai.

Kulla është një nga ndërtesat më të larta të banimit në botë dhe u përfshi nga zjarri edhe në vitin 2015./tvklan.al

https://www.youtube.com//embed/c0ZDxACUioM
Grupi
LAJMET
Të ngjashme


Grupi