Video/ Turqit panë UFO pas tërmetit

Video/ Turqit panë UFO pas tërmetit

22:20 21/07/2017

Pas tërmetit që goditit Turqinë dhe ishullin grek Kos, turqit pretendojnë se kanë parë UFO.

Ata madje kanë filmuar një objekt të shndërritshëm në qiell rreth orës 04:30. Ata thonë se dritat që duken në qiell janë UFO.

Kjo teori konspirative është përhapur me shpejtësi. Megjithatë, ekspertët thonë se ndriçimi në qiell mund të jetë shkaktuar nga ndërveprimi i gazrave për shkak të tërmetit.

Nga tërmeti i fuqishëm humbën jetën dy persona dhe u plagosën 115 të tjerë. /

tvklan.al

Të ngjashme
UKT