Aktori i njohur me origjinë Shqiptare Jim Belushi ka ardhur në Shqipëri, ku e ka bërë vetë të ditur përmes disa fotove që ka publikuar në rrjetet sociale. Ai ka publikuar foto në rrugët e Tiranës, ku në një prej tyre shihet pranë një nëneje që po shiste fruta perime.

Në një foto tjetër ai shihet duke pozuar vetëm, ku mbrapa tij në mur shkruhej Fu*k shteti. “Në rrugë”, shkruan aktori në mbishkrimin e fotove.

Në një foto tjetër ai shihet me mikun e tij në sheshin Skënderbej dhe shkruan: Chris dhe unë e duam këtë vend! /tvklan.al