Vjosa Osmani takohet me Presidentin Biden


Vjosa Osmani takohet me Presidentin Biden

10:07 21/09/2023

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani është takuar me Presidentin e Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Joe Biden.

Pas takimit, Osmani tha se aleanca e Kosovës me Shtetet e Bashkuara të Amerikës është aleancë e lirisë dhe aleancë e përjetshme.

Presidentja e Kosovës Vjosa Osmani ndodhet në Nju Jork në kuadër të Asamblesë së Organizatës së Kombeve të Bashkuara. /tvklan.al


Të ngjashme