Vritet një politikan në Maqedoni

Vritet një politikan në Maqedoni

11:14 07/09/2017

Një politikan në Maqedoni është vrarë ditën e sotme në lagjen Cërniçe të Shkupit.

Mediat vendase shkruajnë se viktima është vrarë nga djali i tij me iniciale I.T. Viktima, tashmë politikan jo aktiv, është qëlluar disa herë me thikë.

Ai u dërgua në spitalin e Shkupit, por fatkeqësisht nuk mundi të mbijetonte.

Policia maqedonase thotë se djali i politikanit që bëri vrasjen, vuan nga sëmundje mendore dhe ka qenë disa herë i shtruar në spital.

/tvklan.al

Të ngjashme
UKT