Vuçiç: Ndërkombëtarët, presion për të njohur Kosovën

Vuçiç: Ndërkombëtarët, presion për të njohur Kosovën

19:09 01/09/2019

“S’ka njohje pa marrë diçka në këmbim”

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç tha se ndërkombëtarët po i bëjnë shumë presion që Serbia të njohë Pavarësinë e Kosovës.

Deklaratën e bëri sot në mbledhjen e Këshillit Drejtues të partisë së tij progresive, ku tha se vendin e pret një fundvit i vështirë.

Megjithatë, Vuçiç u shpreh kategorik kur tha se Pavarësia e Kosovës nuk do të njihet, nëse serbët nuk përfitojnë asgjë në këmbim.

Ai i bëri thirrje Listës Serbe që të marrë pjesë në zgjedhjet e 6 Tetorit në Kosovë dhe t’i fitojë ato në radhët e komunitetit serb.

Tv Klan

LAJMET
Të ngjashme
Delta

UKT