VV-LDK: Marrëveshja e bashkëqeverisjes, brenda dy javësh

VV-LDK: Marrëveshja e bashkëqeverisjes, brenda dy javësh

20:04 04/11/2019

Dy partitë tejkalojnë mosmarrëveshjet për Kryeministrin

Një status në Facebook i nënkryetarit të LDK-së Lutfi Haziri në fundjavë që posti i Kryeministrit të Kosovës kalon nëpër zyrat e LDK-së, ka rezultuar me reagime të shumta në rrjete sociale nga anëtarë të Vetëvendosjes, madje edhe vetë nënkryetarja e LVV-së Albulena Haxhiu.

Por që të dy sot ishin pjesë e takimit në kuadër të grupeve punuese që kanë këto dy parti për një bashkëqeverisje pas zgjedhjeve të  6 Tetorit.

Nënkryetari i Vetëvendosjes Glauk Konjufca pas takimit thuri lavde për Hazirin madje tha se nuk kanë diskutuar fare për këtë çështje por vetëm për temat e caktuara arsimin dhe shëndetësinë.

Ai pret që brenda dy javësh këto takime  do të rezultojnë më një marrëveshje për bashkëqeverisje.

Në takimin e radhës do të diskutohet për çështje sociale, ndërsa për dialogun dhe tema të tjera madhore do të diskutohet në nivel liderësh të partive.

Tv Klan
UKT
Grupi
LAJMET

Të ngjashme


UKT
Grupi