Xavi parashikohet trajner te BarcelonaXavi parashikohet trajner te Barcelona

21:57 17/05/2021

Ish-kapiteni mbetet zgjedhja e parë për sezonin e ardhshëm

Xavi Hernandez është zgjedhja e parë për trajner te Barcelona. Ish-kapiteni mendohet zëvendësuesi i Ronald Kumanit, i cili dështoi në La Liga dhe Europë.

Lajmin e bën të ditur gazeta sportive katalanse Sport. Xavi sapo firmosi me Al Sadin në Katar, por në ka një klauzolë që i jep të drejtën të largohet nëse kërkon Barcelona. 

Tv KlanTë ngjashme