“Xhisiela”, lirohet djali i deputetit socialist

“Xhisiela”, lirohet djali i deputetit socialist

16:59 20/12/2018

Rexhep Rraja, djali i deputetit socialist Rrahman Rraja është lënë i lirë. Gjykata e Krujës e dënoi atë me 1 vit shërbim prove, ndërkohë që Prokuroria kishte kërkuar 1 vit burgim për të. Rrexhep Rraja u arrestua më 20 Shtator me akuzën e përndjekjes së ish të dashurës së tij Xhisiela Maloku.

Kjo e fundit deklaroi në komisariat se ishte rrahur, djegur me cigare dhe kërcënuar me armë nga Rexhep Rraja, por pas publikimit të historisë në media, Xhisiela është tërhequr nga denoncimi duke thënë se gjithçka ishte sajesë.

/tvklan.al

Të ngjashme
UKT