“Xhisiela”, Prokuroria kërkon 1 vit burg për djalin e deputetit socialist

“Xhisiela”, Prokuroria kërkon 1 vit burg për djalin e deputetit socialist

15:08 13/12/2018

Një vit burg ka kërkuar prokuroria për Rexhep Rrajën, djalin e deputetit socialist Rrahman Rraja. I riu akuzohet për dhunimin e Xhisiela Malokut dhe pse ai ka mohuar akuzat.

Gjykata para ca kohësh ka pranuar kërkesën për gjykim të shkurtuar për 24-vjeçarin. Rexhep Rraja u arrestua më 30 Shtator, pasi ish-oficeri i policisë Emiljano Nuhu denoncoi në media kërcënimet sipas tij nga disa eksponentë të PS për të mbyllur denoncimin e Xhisiela Malokut.

Kjo e fundit vazhdon t’i qëndrojë variantit se nuk është dhunuar nga Rexhepi, por denoncimet për dhunën e ushtruar i kishte bërë në korrik të këtij viti për shkak të xhelozisë.

Tv Klan

Të ngjashme
UKT