Ylber Sefa, kampion Ballkani

Posta

Ylber Sefa, kampion Ballkani

12:59 14/10/2019

Çiklisti shqiptar triumfoi në garën e zhvilluar në Bosnje

Ylber Sefa është kampioni i Ballkanit në çiklizëm për 2019. Sefa e kaloi finishin i pari në garën 95 kilometra të gjatë, e zhvilluar të dielën në Bosnje Hercegovinë.

Koha e tij ishte 2 orë, 1 minutë e 2 sekonda. Më parë kampion Ballkani është shpallur Besmir Banushi në 2008 dhe Eugert Zhupa në 2016.

Tv Klan


Reklama
LAJMET

Të ngjashme

Reklama
UKT
UKT

Grupi