Zbulohen kanabis, armë e municione luftarakeZbulohen kanabis, armë e municione luftarake

12:04 06/10/2019

Tre persona janë arrestuar dhe kryeplaku i një fshati është proceduar penalisht në gjendje të lirë pasi janë gjetur drogë, armë e municione.

Në pranga kanë rënë F.Ll. 28 vjeç, A.M. 28 vjeç dhe E.M. 37 vjeç. Në fshatin Arat e Mira të Fushë-Arrëzit, në një zonë të pyllëzuar u gjetën dhe sekuestruan 13 kg kanabis, disa bimë narkotike të kultivuara, një armë zjarri automatike dhe municione luftarake.

Tre të dyshuarit u kapën në flagrancë në vendin ku u gjetën armët dhe droga. Ndërsa kryeplaku i këtij fshati, M.M. 61 vjeç është proceduar në gjendje të lirë për shpërdorim detyre pasi nuk ka raportuar për kanabisin dhe armët e fshehura.

Materialet iu referuan Prokurorisë së Pukës për veprime të metejshme. /tvklan.alTë ngjashme