Në episodin e kësaj të diele nën moderimin dhe autorësinë e Luana Vjollcës kishte të ftuar personazhe të cilët kanë qënë më të hapur e të sinqertë se kurrë.

Të ftuar këngëtarët Lumi B, Majk, Bardhi dhe vajzat e njohura të showbizit Trejsi Sejdini, Arta Nitaj dhe Arta Elezaj. Këngëtare e mbrëmjes Eranda Libohova.

Në këtë spektakël, argëtimi është kryefjala por sigurisht nuk mund të mungojnë as emocionet e shumëllojshme e aq më pak deklaratat e papritura.