Një nga të ftuarat speciale mbrëmjen e 1 Janarit në spektaklit të argëtimit “Zemër Luana” nën drejtimin e Luana Vjollcës ishte edhe moderatorja e shumëpëlqyer Marina Vjollca, e cila dhënë deklarata të shumta si rrallë herë që shumë do të donim t’i dinim nga jeta e saj profesionale si edhe ajo private.

Moderatore dhe Autore: Luana Vjollca

Kapitenë: Bes Kallaku & Olsi Bylyku

Të ftuar: Marina Vjollca, Jul Deda, Visjan Ukcenaj, Rudina Dembacaj, Cubi Metkaj, Andrea Vreto.

Këngëtar: Gjyste Vulaj, Artjola Toska, Edi Furra, Valbona Mema.