Zgjedhjet lokale 2011, votat e kontestuaraZgjedhjet lokale 2011, votat e kontestuara

Autori: Blendi Fevziu

23:36 16/05/2011

Emisioni “Opinion” u fokusua sërish te zgjedhjet lokale 2011, pasi procesi i numërimit të votave mundi të përfundojë më datë 14 Maj. Fillimisht pati një paqartësi, pasi të dyja partitë festuan për fitoren e Bashkisë së Tiranës.

Por më pas u mësua se kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama kryeson me 10 vota ndaj kandidatit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha. Kjo e fundit kontestoi rezultatin, duke kërkuar verifikimin dhe vlerësimin e votave të kontestuara.   

Për të diskutuar mbi këtë çështje në emisionin “Opinion” ishin të ftuar Eduard Zaloshnja, Frrok Çupi, Preç Zogaj, Fatos Lubonja dhe Lorenc Vangjeli./tvklan.al


Të ngjashme

Autori: Blendi Fevziu

23:36 16/05/2011